Hráče pétanque Na Lapači ochrání slunečník

11.05.2021 07:03

VSETÍN – Hřiště na pétanque, které provozuje Vsetínská sportovní, s. r. o., v blízkosti zimního stadionu Na Lapači, se v průběhu května dočká vylepšení. Město do stavebních úprav investuje přes 300 tisíc korun bez DPH.
„Hřiště pro pétanque je před zimním stadionem umístěno už několik let. Přístupné je široké veřejnosti, ale využívají jej hlavně senioři. Vsetínská sportovní, s. r. o. pro ně dokonce každoročně pořádá turnaj, nad nímž pravidelně přebírá záštitu starosta Jiří Růžička,“uvedla tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.
Sportoviště už ale jeví známky opotřebení, a proto se radnice rozhodla investovat do jeho zvelebení. Hrací plochu budou nově lemovat dřevěné akátové obrubníky a příjemnější pro hráče bude i zázemí. Postaven bude chodníček vedoucí z nedaleké přístupové cesty k zimnímu stadionu, přibydou zpevněné plochy ze zámkové dlažby, na nichž budou stát čtyři lavičky, nebude chybět ani stojan na kola, odpadkový koš a informační tabule. Novinkou se stane velký slunečník a oplocení hřištěvčetně jeho zázemí 1,25 metru vysokým plůtkem.
Stavební práce zhotovitelská firma zahájí 10. května a dokončit by je měla dokončit na přelomu května a června. Po následném osazení mobiliáře bude hřiště připraveno k využívání. „Jeho provoz bude i nadále zajišťovat Vsetínská sportovní, která také na objednání umožní zapůjčení pomůcek nutných ke hře,“ řekl místostarosta pro sport a zároveň jednatel Vsetínské sportovní Tomáš Pifka s tím, že instalace oplocení by měla eliminovat přítomnost lidí popíjejících alkohol či kouřících na lavičkách u hřiště, což bylo v minulosti častým nešvarem. „Uvnitř oploceného sportoviště jsou tyto činnosti zakázány a dodržování provozního řádu bude kontrolovat městská policie,“ upozornil Pifka.
Opravu a zvelebení hřiště pro pétanque vítá i místostarostka Simona Hlaváčová, která má v gesci sociální oblast a zapojuje se i do činnosti seniorských organizací. „Toto hřiště využívá mnoho seniorů, pro něž je pétanque vhodnou sportovní činností a příležitostí k setkávání, které po dokončení opravuž snad bude opět možné. Mají dokonce několik týmů, které se mezi sebou utkávají. Nové úpravy nejen jim, ale i ostatním zájemcům, tento druh společenské hry, zpříjemní. Jsem ráda, že se na návrhu hřiště podíleli sami senioři a podařilo se nám vyřešit  jak opravu potřebného zázemí, tak i zabezpečení celého prostoru. Částka 300 tisíc korun na opravu bude uvolněna z rozpočtu města,“ dodala Hlaváčová.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Vsetín