Host bohatě pojedl a popil, nevynechal ani zákusek, kávu a láhev šampaňského, ale nezaplatil

11.05.2022 15:04

ZLÍN - Bez peněz se 33letý muž ze Zlína vypravil v sobotu 30. dubna nakrmit a napojit do známé restaurace s vyhlášenou kuchyní. Když ale došlo na placení, následovala místo spropitného nečekaná běžecká vložka.

„Několik minut po čtvrté odpolední přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení o hostovi, který se po vydatné konzumaci  odebral z restaurace bez toho, aby se obtěžoval zaplatit. Na místo tak zamířila nejbližší motorizovaná hlídka. O několik chvil později oznámil na linku 156 zaměstnanec restaurace, že neplatícího hosta zastihl ve čtvrti Podvesná,“ uvedl Pavel Janík, zástupce ředitele zlínské městské policie.

Strážníci následně zjistili totožnost dotyčného a vyloučili, že by se mohlo jednat o nedorozumění nebo o člověka v existenční nouzi. „Muž si totiž objednal a zkonzumoval za necelých 1 800 Kč, přičemž si neodpustil ani zákusek za necelých 200 Kč nebo láhev šampaňského za 1 100 Kč. Přítomným zaměstnancům restaurace sdělil, že věc předá svému právníkovi a strážníkům potvrdil, že útratu v restauraci rozhodně nezaplatí a je mu to tak nějak jedno,“ dodal Pavel Janík.
Vzhledem k úmyslnému zavinění se tak vykutálený host, u nějž orientační vyšetření prokázalo 0,8 promile alkoholu v dechu, dopustil přestupku proti majetku. Ve správním řízení se tak nejspíš nebude rozhodovat jen o náhradě způsobené škody, ale také o pokutě, která se může vyšplhat až do výše 50 tisíc korun.

Vlastimil Langer
Zdroj: Městská policie Zlín

Ilustrační foto: Archiv SNZ