Hořící brikety v Jablůnce zaměstnaly hasiče i zaměstnance firmy

01.07.2020 08:50

JABLŮNKA -  Škodu okolo 200 tisíc korun způsobil v pondělí 29. června večer požár hromady briket uskladněných na okraji obce Jablůnka v okrese Vsetín.
„K likvidaci požáru vyjeli profesionální hasiči ze stanice Vsetín a dobrovolní hasiči z Jablůnky. Na hromadě bylo 200 tun briket, které se podle vyšetřovatele samy vznítily. Hasiči hořící brikety hasili v dýchacích přístrojích. Zaměstnanci firmy s nakladači hromadu s hořícími briketami rozebírali a ukládali na volnou plochu, kde je hasiči prolévali vodou,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

„Shořelo asi 50 tun briket v předběžné výši 200 tisíc korun. Včasným zásahem a s pomocí zaměstnanců firmy se podařilo uchránit asi 150 tun briket v hodnotě půl milionu korun,“ dodal Roman Žemlička.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje