Holešov a Huštěnovice mají nejlepší webové stránky v kraji

23.04.2022 12:23

ZLÍNSKÝ KRAJ – Představitelé měst a obcí, které letos uspěly v krajském kole soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronickou službu, převzali ve čtvrtek 21. dubna oceněni v sídle Zlínského kraje. „V kategorii měst zvítězil Holešov před Valašskými KKlobouky a Vsetínem , mezi obcemi si prvenství odnesly Huštěnovice, za nimiž skončily Horní Bečva a Březůvky Oba vítězové postupují do celostátního kola soutěže. Oceněným přišli za Zlínský kraj poblahopřát hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a radní pro digitalizaci, mládež a sport Jiří Jaroš,“ uvedla Soňa Ličková, krajská tisková mluvčí.

„Děkuji vám za to, jak kvalitně informujete vaše občany prostřednictvím svých webových stránek a že jim předáváte ty správné a potřebné informace, což je zvláště v dnešní době velmi důležité,“ řekl hejtman Radim Holiš.

„Jsme vůbec první Rada Zlínského kraje, která aktivně řeší oblast digitalizace. Připravujeme spoustu nových projektů v oblasti kyberbezpečnosti. ePortál kraje, pracuje se na Digitální technické mapě, chystáme digitalizaci v kultuře a sociální oblasti. Městům a obcím nabízíme pomocnou ruku, protože tato oblast je často velmi složitá. Jsem rád, že zde dnes oceňujeme webové stránky, neboť webové prezentace mohou být obohaceny třeba i o portál občana, případně platební portál,“ uvedl radní Jiří Jaroš.

Krajské kolo soutěže Zlatý erb uspořádal spolek Český zavináč ve spolupráci se Zlínským krajem. Přihlásilo se do něj celkem pět měst a 13 obcí. Pro rok 2022 byla výrazně inovována hodnotící kritéria soutěže s důrazem na uživatelskou přívětivost a informační hodnotu pro občany a návštěvníky obce. U webových stránek tak krajská odborná porota hodnotila například kvalitu a rozsah poskytovaných informací, nabízené elektronické služby, responzivnost webu nebo dostupnost webu v nejběžnějších prohlížečích.

Vítězové v obou kategoriích postupují do celostátního kola soutěže. Jeho výsledky budou vyhlášeny 16. května na společenském večeru na konferenci ISSS v Hradci Králové.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj