Hlídka městské policie pomáhala řidičce a její dceři, které v autě pokousal žlutočerný pavouk

14.08.2020 15:27

KOSTELEC-ŠTÍPA – Pokousání pavoukem zatím městští policisté ve své historii neřešili.
Krátce po půl desáté v pátek 14. srpna projížděla motorizovaná hlídka MP Zlín z okrsku Kostelec – Štípa místní částí Štípa. „Pozornost službukonající strážnice upoutalo náhlé zastavení dodávkového vozidla, z nějož vyběhla řidička, která z auta rychle pomohla také malému děvčátku. Vzápětí žena uvedla, že byla uvnitř automobilu pokousána během jízdy žlutočerným pavoukem, který ji kousl do pravé ruky a poté kousl do nohy také její pětiletou dceru. Žena, která byla z nepříjemné události velmi rozrušená, potvrdila, že je alergická na hmyzí jed a začíná pociťovat brnění ruky a nastupující nevolnost,“ informoval zástupce ředitele MP Zlín Pavel Janík.
Hlídka proto na místo okamžitě přivolala zdravotnickou záchrannou službu a současně se snažila mírnit následky události. Zvládat stres tak pomohl malé holčičce plyšový medvídek, kterým hlídky MP Zlín disponují právě pro tyto situace.
„Na pomoc ženě, která měla na ruce zřetelné kousnutí mezi palcem a ukazovákem, přispěchal také kolemjedoucí cyklista, nicméně se její stav až do příjezdu záchranářů nezlepšoval.
Poté, co na místo dorazila sanita záchranné služby, prohlédla strážnice společně se záchranáři kabinu vozu, v němž cestovala žena se svou dcerkou. Agresivního členovce se jim však ani při podrobné prohlídce nalézt nepodařilo,“  dodal Janík.
Indisponovanou ženu  odvezli záchranáři k dalšímu vyšetření do krajské nemocnice, její dcerku i vozidlo předala hlídka MP Zlín rodinným příslušníkům.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městská policie Zlín