Hejtman Radim Holiš jednal se zástupci Sdružení místních samospráv ČR

30.01.2021 07:08

ZLÍNSKÝ KRAJ - Přes 60 procent obcí ve Zlínském kraji patří do Sdružení místních samospráv ČR (SMS ČR). S jeho zástupci se 27. ledna sešel hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.
„Vnímám SMS jako partnera, který má opravdu blízko k obcím a obce mu důvěřují. Jsem rád, že jsme našli společnou řeč,“ uvedl hejtman Holiš po jednání.
Probíralo se množství témat, která trápí hlavně malé obce, ať už jde o dopravní obslužnost, nebo odpadovou koncepci. „Panu hejtmanovi můžeme být platní hlavně v tom, že disponujeme opravdu velkým množstvím praktických poznatků z přímo z obcí. Jsme totiž s nimi v blízkém kontaktu,“ sdělila krajská předsedkyně SMS ČR a starostka Valašských Klobouk Eliška Olšáková.
Dalšími osobami, které se setkání zúčastnily, byl slavičínský starosta a 1. místopředseda krajského předsednictva Tomáš Chmela, a také starosta Tupes a 2. místopředseda krajského předsednictva Oldřich Vávra. 
„Velmi si ceníme toho, že došlo k osobnímu setkání, navíc v tak náročné době. Sdružení jsme na kraji představili jako partnera, který může pomoct například s rychlým informováním obcí ohledně očkování,“ podotkl 1. místopředseda krajského sdružení Tomáš Chmela.
Oldřich Vávra také hejtmanu Holišovi předal několik návrhů z praxe, například k odpadovému hospodaření či legislativním procesům. 
„Byl bych také rád, kdybyste s Radou Zlínského kraje obnovili tradici výjezdních zasedání do mikroregionů v kraji,“ navrhl 2. místopředseda krajského předsednictva Oldřich Vávra s tím, že Zlínský kraj je různorodý a že SMS ČR zastupuje převážně malé obce, které za sebou nemají úřednické aparáty velkých měst.
Jejich práce si i hejtman Holiš velmi cení. „Klobouk dolů před starosty malých obcí, co všechno zvládají, zvlášť v této hektické době,“ poznamenal hejtman.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj