Hejtman Radim Holiš jednal s primátorem Zlína o zřízení velkokapacitního očkovacího centra

19.03.2021 14:23

ZLÍNSKÝ KRAJ – O zřízení velkokapacitního očkovacího centra ve Zlíně jednali ve středu 17. března hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a primátor města Zlín Jiří Korec. Setkání se uskutečnilo v PSG aréně, jejíž prostory by se od dubna mohly proměnit na očkovací místo.
„Naším cílem je dostat očkovací látku k lidem, takže musíme zajistit vhodné prostory pro očkování a být připraveni na dodání avizovaného většího množství vakcín během dubna a května,“ uvedl hejtman Radim Holiš.
„Ve velkokapacitním očkovacím centru zdravotníci začnou očkovat, při běžném provozu a dostatečném množství dodaných vakcín, denně až 1200 osob s možností mimořádného navýšení až na dvojnásobek. Velkokapacitní očkovací centrum bude sloužit pro širokou veřejnost a budou zde očkováni lidé v souladu se schválenou prioritizací ohrožených skupin. Specifické prostory arény ale bude nutné ještě před spuštěním provozu přizpůsobit požadavkům hygieny a zdravotníků,“ sdělil krajská tisková mluvčí Soňa Ličková.
„Očkování se v současné době jeví jako jediná možnost pro návrat do normálního způsobu života. Avšak kromě podmínek zřízení očkovacího centra a jeho logistiky, jsme řešili i případnou nutnost zabezpečení sportování v náhradních prostorách, pokud to preventivní opatření umožní,“ sdělil primátor Zlína Jiří Korec.
V očkovacím centru budou zřízeny čekárny, stanoviště s lékaři, kteří budou kontrolovat zdravotní stav osob, a místa pro samotné očkování.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj