Hejtman Radim Holiš: Červený kříž je naší velkou oporou v celém území

25.10.2022 10:56

ZLÍNSKÝ KRAJ – V sídle Zlínského kraje se uskutečnilo slavnostní setkání zástupců, spolupracovníků i podporovatelů Českého červeného kříže k připomenutí 100. výročí založení této organizace ve Zlíně Marií Baťovou.
„Pracovníkům i dobrovolníkům Českého červeného kříže přišli poděkovat a poblahopřát hejtman Radim Holiš, náměstkyně pro zdravotnictví Olga Sehnalová i předsedkyně sociálního výboru krajského zastupitelstva Alena Gajdůšková. Mezi čestnými hosty byl také prezident ČČK Marek Jukl, který zlínský Červený kříž označil za jeden z nejstarších a nejlépe pracujících v  republice a připomenul výrazné nasazení této humanitární organizace při povodních v roce 1997. Docent Jukl také vyzdvihl zásluhy bývalé mnohaleté ředitelky zlínského oblastního spolku ČČK Anny Vařákové,“ uvedla Soňa Ličková, krajská tisková mluvčí.
„Chtěl bych jménem celé Rady Zlínského kraje poděkovat Červenému kříži za všechno, co pro občany dělá. V době covidové pandemie to byla zejména pomoc s očkováním a s šířením osvěty a nedávno také pomoc lidem utíkajícím před válkou na Ukrajině. Uvědomujeme si, že v Červeném kříži máme v celém území velkou oporu a velký poklad, partnera, na kterého je spolehnutí,“ řekl hejtman Radim Holiš.
Během odpoledne byla oceněna řada pracovníků a dobrovolníků Českého červeného kříže, kteří se ve zdravotnické i sociální pomoci angažují nejen v samotném městě Zlíně, ale také v okolních obcích.
Současná ředitelka oblastního spolku ČČK ve Zlíně Michaela Stýblová připomněla tři výjimečné události, s nimiž byli pracovníci Červeného kříže konfrontováni v minulých letech: Byla to pandemie Covid-19, tornádo na jižní Moravě a pomoc uprchlíkům při vypuknutí válečného konfliktu na Ukrajině.
„Český červený kříž ve Zlíně je mimo to aktivní například v organizování bezpříspěvkového dárcovství krve, v pořádání dobročinných sbírek finanční, materiální i potravinové pomoci, v pořádání soutěží mladých zdravotníků a záchranářů a samozřejmě v poskytování první pomoci a výchově k této dovednosti,“ dodala tisková mluvčí.
Zlínská pobočka ČČK byla založena v listopadu 1920; kvůli pandemii Covid-19 byly oslavy 100. výročí o dva roky odloženy.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Zlínský kraj