Hejtman Radim Holiš a náměstkyně Hana Ančincová popřáli Ludmile Krejčiříkové k 101. narozeninám

03.07.2022 09:45

ZLÍNSKÝ KRAJ – S kyticí a dárkovým košem navštívil hejtman Radim Holiš se svou statutární náměstkyní Hanou Ančincovou klientku Domova pro seniory ve Zlíně – Burešově Ludmilu Krejčiříkovou, která před několika dny oslavila 101. narozeniny.
„Paní Krejčíříková, když jsme vám vloni přáli ke stovce, slíbili jsme, že za rok přijdeme, tak jsme tady. Vypadáte pořád stejně dobře a za rok se zase těšíme na shledanou.“ Těmito slovy hejtman Radim Holiš oslavenkyni rozesmál a zároveň se hned zeptal, čemu vděčí za svou dobrou zdravotní formu.
„Celý život jsem běhala: byla jsem vedoucí bufetu a také jsem prodávala boty. Furt jsem to klepala, jak se dalo. Mám radost ze dvou synů, kteří mě navštěvují, i z celé velké rodiny. Mám třináct vnoučat,“ prozradila paní Krejčiříková.
Když si před časem zlomila krček, rozhodla se, že se zase musí rozchodit. A podařilo se. Každý den má vůli chodit, byť s oporou vysokého chodítka. Má ráda poníka, kterého do Domova seniorů pravidelně vodí paní z ranče v Tlumačově.
„Velmi kvituji to, že vedení domova klientům umožňuje hipoterapii i canisterapii, která seniorům pomáhá k psychické pohodě a motivuje je k aktivitě. Oceňuji, že k ležícím lidem chodí psi i poník až na pokoj, kde si ho můžou pohladit. Kontakt se zvířetem na ně působí velmi příznivě,“ řekla statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za sociální oblast a životní prostředí.
Paní Krejčiříková si s gratulanty připila nealkoholickým šampusem a s chutí si dala sladký zákusek. Dlouhověkost má zřejmě v genech, protože i její rodiče se dožili požehnaného věku. V domově seniorů oslavenkyně žije od svých 95 let. 

Helena Mráčková

Foto: Zlínský kraj