Hejtman Holiš vyzval vedení měst a obcí k dodržování opatření

10.12.2021 12:35

ZLÍNSKÝ KRAJ - Hejtman Radim Holiš vyzval ve čtvrtek 9. prosince z pozice předsedy Krizového štábu Zlínského kraje vedení měst a obcí Zlínského kraje, aby vzhledem k aktuální epidemické situaci všichni dodržovali veškerá vládní krizová opatření a mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví ve svém správním obvodu.
„Děkuji všem, kteří si uvědomují vážnost situace, přistupují k ní zodpovědně a nehledají mezery v platných nařízeních za účelem jejich obcházení. Vyzývám vedení statutárního města Zlína, aby upustilo od konání veřejných trhů, které navádějí k porušování přijatých opatření v území, včetně konzumace alkoholu,“ řekl včera hejtman.
Žádost o zrušení trhů na náměstí Míru zaslalo hejtmanství vedení města Zlína dnes také oficiálním dopisem. „S ohledem na vážnost situace, která doléhá především na naše nemocnice, bych byl velmi rád, kdyby vedení města přehodnotilo jistě dobře míněný záměr dopřát občanům předvánoční atmosféru. Věřím, že nám všem jde o to, abychom zabránili fatálnímu kolapsu v nemocnicích v době Vánoc a abychom svátky mohli prožít co nejvíce v klidu a ve zdraví,“ dodal Radim Holiš.

Vlastimil Langer

Zdroj: Zlínský kraj
Foto: Archiv SNZ