Havarovaný kamion zatarasil téměř na celý den silnici k Valašskému Meziříčí

12.02.2022 07:06

BYSTŘIČKA – Silnici mezi obcemi Bystřička a Jablůnka zatarasil v pátek 11. února dopoledne havarovaný kamion a blokoval dopravu v obou směrech až do večera. Nikdo nebyl zraněn.
„V 14:11 hodin jsme přijali hlášení o nehodě nákladního automobilu. Na místo nehody vyjela jednotka profesionálních hasičů z požární stanice Valašské Meziříčí, kteří na místě zjistili, že řidič není zraněn a z vozidla nevytékají provozní kapaliny. Řidič si také zajišťoval odtahovou službu s autojeřábem,“ uvedl Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Během chvíle se z obou stran začaly tvořit kolony, protože se jedná o velmi frekventovanou silnici. V koloně čekaly dva autobusy. Asi 11 cestujících se potřebovalo dostat do Vsetína. „Velitel zásahu si vyžádal jednotku Sboru dobrovolných hasičů obce Jablůnka, která by dopravním automobilem přepravila cestující. Dobrovolní hasiči nakonec odvezli osm cestujících,“ dodal Roman Žemoička.
Silnice byla zprůjezdněna až kolem 18:25 hodin. Kamion odjel po vlastní ose na odstavné parkoviště.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje