Hasiči Zlínského kraje bojují s velkou vodou

14.10.2020 17:23

HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR ZLÍNSKÉHO KRAJE - Stále přetrvávající deštivé počasí trápí obyvatele Zlínského kraje. Následky dlouhotrvajícího a vydatného deště na jeho území odstraňují hasiči od včerejších 15:00 hodin.
„Do této chvíle evidují hasiči ndesítky výjezdů, nejvíce  na Vsetínsku. Hasiči čistí propustky, kanály, čerpali vodu ze zatopených sklepů rodinných domů i průmyslových objektů, vytvářejí hráze z pytlů naplněných pískem, odstraňují kusy stromů, unášené vodou, které se zachytily pod mosty,“ uvedla tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
K odstranění klád vyjeli například profesionální hasiči z Uherského Hradiště, kteří v místní části Míkovice odstraňovali pod mostem zaseknuté kmeny stromů.
V několika případech voda voda zaplavila silniční komunikaci. K zranění osob nedošlo.  Nejméně postiženou oblastí je momentálně Kroměřížsko.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje