Hasiči zasahují u výskytu nebezpečné ptačí chřipky v Záhlinicích na Kroměřížsku

19.11.2021 17:21

KROMĚŘÍŽSKO - Od včerejšího dne zasahují profesionální hasiči Zlínského kraje ze stanic Kroměříž a Zlín u úhynu vodního ptactva na soustavě Záhlinických rybníků západně od obce Záhlinice na Kroměřížsku.
„Hasiči vybavení ochrannými prostředky provádějí na místě sběr kadáverů a zároveň probíhá ve spolupráci s orgány veterinární správy systematický průzkum terénu, aby byl zjištěn rozsah výskytu a mohla být řešena eliminace dalšího šíření nákazy. V dané oblasti je nasazeno několik kusů techniky, čluny a v rámci mezikrajské pomoci také dron HZS Moravskoslezského kraje,“ informovala tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Hasiči i vedení města Kroměříže žádají veřejnost, aby omezila pohyb v dané oblasti a v žádném případě se nedotýkala uhynulého nebo umírajícího ptactva.
Vlasti mil Langer
Zdroj: HZS Zlínského kraje a MěÚ Kroměříž