Hasiči zasahovali v noci u dopravní nehody v Bánově

28.08.2021 09:26

BÁNOV  -  Po druhé hodině došlo dnes v noci u obce Bánov na Uherskohradišťsku ke srážce nákladního a osobního automobilu. Na místo nehody vyjela v 02:40 hodin jednotka profesionálních hasičů z požární stanice Uherský Brod.
„V době našeho příjezdu stál osobní automobil mimo komunikaci. Osádka automobilu byla mimo vozidlo. Zraněným osobám jsme poskytli předlékařskou pomoc. Jednu zraněnou osobu pak Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje odvezla do nemocnice. Následně jsme provedli protipožární opatření a uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Řidič poskytl informaci, že po nárazu do náklaďáku se z jeho vozu začalo kouřit. Proto vznikající požár uhasil jedním hasicím přístrojem. Na místo nehody se dostavila Policie České republiky. Pro její práci hasiči osvětlovali místo nehody. Po úklidu silnice se jednotka v 04:18 hodin vrátila zpět na stanici.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje