Hasiči zachraňovali ženu s dítětem ze zablokovaného výtahu

13.02.2022 07:09

UHERSKÝ BROD – Dětská koloběžka, která v sobotu 12. února zablokovala osobní výtah v domě ve Větrné ulici v Uherském Brodě a uvěznila v něm ženu s dítětem, byla příčinou výjezdu profesionálních hasičů k jejich záchraně.
„V 14:26 hodin jsme přijali hlášení, že v ulici Větrná v Uherském Brodě je natržený výtah a uvnitř je žena s dítětem. Hasiči na místě zjistili, že došlo k zablokování výtahu dětskou koloběžkou, která se zachytila ve škvíře mezi podlahou kabiny a dveřmi šachty výtahu,“ popsal Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Hasiči odpojili výtah a ručně se jim podařilo kabinu výtahu dostat na úroveň podesty. Následně osoby z kabiny vysvobodili. Malé slečně předali dráčka Záchranáčka. Nikdo nebyl zraněn.
Záchranu osob z výtahu provedla jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje požární stanice Uherský Brod.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje