Hasiči zachraňovali psa z jámy na vápno

11.02.2022 16:43

HLUK - Dvě jednotky vyjely dnes dopoledne na ulici Pod Sádkama v městě Hluk na Uherskohradišťsku k záchraně psa z jámy na vápno.
„Hlášení jsme přijali v 10:07 hodin. Na místo byla vyslána jednotka profesionálních hasičů z požární stanice Uherské Hradiště a jednotka Sboru dobrovolných hasičů města Hluk. Oznamovatel nám sdělil, že jáma je hluboká dva metry,“ uvedl Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Dobrovolní hasiči, kteří přijeli jako první, zjistili, že v jámě je cementové mléko. „Přes jámu byl rychle položen nastavovací žebřík. Jeden z hasičů se po žebři posunul nad psa a vytáhl ho. K našemu údivu jsme zjistili, že je v jámě ještě jeden pes, ale ten bohužel štěstí neměl a utonul. Údajně byl v jámě delší dobu,“ dodal Žemlička.
Zachráněného psa hasiči očistili proudem vody a předali majitelce. Mrtvého psa si převzala hlídka Městské policie Hluk.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje