Hasiči zachránili tonoucího muže z řeky Bečvy

17.02.2022 15:51

VSETÍN – Silný proud řeky Bečvy ve Vsetíně unášel dnes před polednem bezvládné mužské tělo půl druhého kilometru, než se k němu dostali hasiči. Nakonec se jim podařilo dostat muže na břeh a předat záchranářům k resuscitaci.
„Boj o záchranu lidského života mají za sebou hasiči ze stanice Vsetín. Deset minut po jedenácté hodině dopolední byli vysláni do ulice Dukelská ve Vsetíně, kde podle svědků měl do náhonu potoka Rokytenka spadnout muž. Silný proud poté táhl tělo muže dál po proudu až do soutoku řeky Bečvy. Hasiči po tonoucím pátrali po proudu řeky necelých deset minut. Na pomoc si přivolali i další jednotku hasičů. Tělo unášené proudem uviděli 1,5 kilometru dál od místa pádu,“ uvedla tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Do silného proudu řeky vstoupili dva hasiči jištěni z břehu lanem. „Během krátkého okamžiku se jim podařilo tělo zachytit a vytáhnout ven na břeh. Muže v bezvědomí přenesli do sanitního vozu, kde ihned posádka zdravotnické záchranné služby zahájila společně s hasiči nepřímou srdeční masáž. Po úspěšné resuscitaci byl šestačtyřicetiletý muž převezen do vsetínské nemocnice,“ popsala mluvčí hasičů.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje