Hasiči z Vések dostanou nový dopravní automobil

26.09.2021 12:20

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Dobrovolní hasiči z části města Uherské Hradiště-Vésky se na místa případných zásahů budou přepravovat novým autem. Vzhledem ke stáří, vysokému počtu najetých kilometrů a stále vyšším nákladům na opravy u starého dopravního vozidla se město Uherské Hradiště rozhodlo, že jednotce z Vések za takřka jeden milion korun koupí nové auto.
„Jedná se o dopravní automobil v barevném provedení podle vyhlášky o technických podmínkách požární techniky, vybavený základním požárním příslušenstvím, výstražným světelným zařízením schváleného typu, včetně výstražného zvukového zařízení s funkcí megafonu, a samozřejmě tažným zařízením. Automobil bude mít devět míst k sezení a prostor pro uložení materiálu,“ informoval tiskový mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma.
„Stávající auto hasičů z Vések má jednak hodně najeto, ale také musí často do servisu, prostě má už své za sebou a to si nemůžeme dovolit. Jednak se tím snižuje akceschopnost jednotky a za druhé je provoz takového auta zcela neefektivní,“ komentoval záležitost starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha.
Průběžné dovybavování jednotek technikou zvyšuje jejich připravenost a akceschopnost. Vloni například dostali hasiči z místních částí Jarošov a Vésky nové radiostanice a přenosná čerpadla. O rok dříve se dočkali hasiči z Mařatic nových dýchacích přístrojů. Nový dopravní automobil dostali naposledy dobrovolní hasiči z Jarošova před čtyřmi lety.
Město Uherské Hradiště na základě požárního zákona aktuálně zřizuje pět jednotek dobrovolných hasičů (Uherské Hradiště, Mařatice, Jarošov, Míkovice a Vésky). Zasahují na území města zejména při mimořádných událostech, například při odstraňování následků živelních pohrom, a dále také při požárech budov nebo polního porostu. Členové jednotek, zřízených městem, se také aktivně podílejí na přípravě mládeže, organizaci společenských akcí v jednotlivých městských částech nebo při úklidu veřejných prostor v rámci celorepublikových akcí.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Uherské Hradiště