Hasiči z Velkých Karlovic-Podťatého pomohli dětskému oddělení

22.04.2021 07:34

VSETÍN - Čtyři desítky párů dětských přezůvek (kroksy), kreslicí potřeby, sirupy a hračky předali dobrovolní hasiči z Velkých Karlovic-Podťatého dětskému oddělení Vsetínské nemocnice. „Do aktivity se zapojil nejen hasičský sbor, sběrné místo bylo v karlovické knihovně, pomocnou ruku podali místní rodáci, lidé, kteří měli pozitivní zkušenost s hospitalizací na dětském oddělení, a mnozí další. Celková hodnota daru přesáhla devatenáct tisíc korun,“ sdělila tisková mluvčí nemocnice Lenka Plačková.
„Oslovili jsme zdravotníky s dotazem, co by aktuálně potřebovali. Do pomoci se následně zapojila řada lidí, hodně nám pomohly sociálně sítě. Ozvali se dárci nejen z našeho regionu, ale z mnoha dalších míst Moravy,“ uvedl Martin Pavelka z SDH Velké Karlovice – Podťaté. Proč právě pomoc dětskému oddělení? „Sám mám osobní zkušenost, dcera zde byla před lety hospitalizována, znám další, kterým zde bylo pomoženo. Zároveň jsme ale chtěli ukázat dětem, našim nejmladším hasičům, že je důležité pomáhat, že to má smysl,“ dodal Pavelka.
Dětské oddělení velmi děkuje za aktivitu hasičů a pomoc všech, kteří se zapojili a přispěli. „Přáli jsme si, aby nám pomohli zajistit přezůvky pro naše dětské pacienty, které budou omyvatelné a dezinfikovatelné, opakovaně využitelné. Stává se, že k nám přivezou pacienta přímo z letního tábora, lyžařského výcviku, po nehodě, nečekané události, jen v tom, co má na sobě. Teď už máme zásobu přezůvek a jsme za ně vděční. Ještě jednou všem děkujeme,“ vysvětlila vrchní sestra dětského oddělení Eva Kovářová.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Vsetínská  nemocnice