Hasiči vyprostili chlapce, který uvízl v bahně vypuštěného rybníku

08.05.2021 17:38

UHERSKOHRADIŠŤSKO - Ve vypuštěném rybníku Ordějov mezi obcemi Suchá Loz a Bystřice pod Lopeníkem na Uherskohradišťsku dnes zapadl do bahna chlapec.
„Původně přijali hasiči hlášení o uvízlém děvčeti se psem v bahně vypuštěného rybníku v 14:53 hodin. K jeho záchraně vyjeli profesionální hasiči z požární stanice Uherský Brod a dobrovolní hasiči obce Bánov,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Po příjezdu na místo jeden z hasičů v ochranném obleku přišel co nejblíže k zapadnutému děvčeti. Další metry se musel připlížit. Na místě zjistil, že v bahně je po pás zapadlý chlapec. „Pes poskakoval okolo a byl v pořádku. Kolem chlapce bylo odhrabáno bláto a byly mu uvolněny nohy. Chlapec tak z bláta za naší pomoci vylezl,“ sdělil mluvčí hasičů.
Na břehu ho hasiči zabalili do deky a hlídka Policie České republiky ho i se psem odvezla domů. Ještě před odjezdem chlapec hasičům řekl, že k rybníku chodívá koupat psa. Ke zranění osob nedošlo.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje