Hasiči vyjížděli k zatopeným sklepům a garážím

15.08.2020 07:02

ZLÍN - Bouřky doprovázené silným přívalovým deštěm zasáhly v pátek 14. srpna převážně střed města Zlína.
„Nejvíce událostí bylo na krajské operační středisko hlášeno od půl šesté večer, kdy během první hodiny průtrže vyjížděly profesionální i dobrovolné jednotky k dvaceti událostem jenom ve městě Zlín. V další hodině se situace uklidňovala a během další hodiny se počet vyšplhal na celkem 24 těchto událostí,“ informoval Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.
Téměř všechny se týkaly čerpání zatopených sklepů a garáží, jen ve dvou případech se jednalo o zaplavené podjezdy, kde se vlivem přívalového deště vytvořily hluboké vodní laguny. I když přívalový déšť trval asi hodinu a půl, následky řešili hasiči na několika místech do pozdních večerních hodin.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje