Hasiči ve Zlínském kraji odstraňovali z pátku na sobotu následky bouřky

02.07.2022 08:55

ZLÍNSKÝ KRAJ - Ve Zlínském kraji měli hasiči celkem 22 výjezdů, kdy odstraňovali následky bouřky. „Celkem dvanáctkrát vyjeli k odstranění stromů a větví. Dalších 10 výjezdů souviselo s čerpáním vody ze sklepů, podjezdů, s ucpanou kanalizací a se zatečením vody střechou v rekonstrukci. Na Zlínsku jsme vyjeli pětkrát, v okresu Uherské Hradiště třináctkrát výjezdů a na Vsetínsku jsme měli čtyři výjezdy,“ uvedl Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Ve většině případů vyjížděly k odstranění následků bouřky jednotky sboru dobrovolných hasičů měst a obcí. Jednotky HZS Zlínského kraje vyjely ze stanic Zlín, Uherské Hradiště a Uherský Brod. V jednom případě zasahovali u stromů nad tratí drážní hasiči.
„V závěru bouřkového řádění spadly ve dvou případech na Vsetínsku stromy na elektrické vedení. Stromy byly odstraněny až po příjezdu pohotovostní služby distributora elektrické energie. V Karolince za hasiči přišla žena, aby jim oznámila, že jí na zaparkovaný osobní automobil spadl strom,“ dodal Roman Žemlička.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje