Hasiči v celém Zlínském kraji odstraňují následky dlouhodobých dešťů

21.06.2020 09:11

ZLÍNSKÝ KRAJ – Nejenom v sobotu 20. června ale i dnes deštivé počasí trápí obyvatele Zlínského kraje a přidalo hodně práce hasičům. 
„Nejčastěji hasiči čerpali vodu ze zaplavených sklepů a objektů, čistili kanálové vpusti a propustky, aby usměrnili tekoucí vodu do kanalizace. Další část zásahů, spojených s vytrvalými dešti, je odstraňování vyvrácených stromů z důvodu podmáčené půdy,“ uvedla tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Vydatný déšť zasáhl celý Zlínský kraj. „Vyšší počet zásahů se postupně mění podle toho, kde právě nejvíc prší. Převážná část těchto událostí se obešla bez zásahu profesionálních hasičů a likvidovali je dobrovolní hasiči zasažených obcí. Opět se ukázalo, že dobrovolní hasiči jsou nedílnou součástí IZS při odstraňování následků nepříznivého počasí,“ řekla mluvčí.
V Krhové na Vsetínsku profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí s využitím bagru pomáhali přehradit vodu tekoucí po poli k nedalekým rodinným domům a použili zde i protipovodňové stěny. Po přehrazení příkopu, začala voda odtékat směrem k lesu.U Uherského Brodu v místní části Maršov, v Nivnici či Bratřejově na Zlínsku hasiči odstraňovali vyvrácené stromy z komunikace.
„Obdobné události řeší hasiči i dnes na celém území Zlínského kraje. Monitorují hladiny vodních toků, aby v případě jejich prudkého vzestupu byli schopni ihned reagovat a zabránit velkým škodám na majetku,“ informovala Lucie Javoříková.
V souvislosti s deštivým počasím mluvčí připomněla, že je na místě zvýšení opatrnosti při jízdě na silnicích. Během soboty hasiči zasahovali u několika dopravních nehod, jako například v Liptále na Vsetínsku, Částkově a Babicích na Uherskohradišťsku a v Malenovicích na Zlínsku.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje