Hasiči v akci: Auto v poli i sražený chodec

12.01.2020 13:14

ZLÍNSKO - Jako první vyjížděli včera hasiči ze stanice Valašské Meziříčí krátce před devátou hodinou ranní k havárii osobního vozidla, které narazilo do stromu u Kelče na Vsetínsku směrem na Všechovice. Hasiči u vozidla provedli protipožární opatření a odpojili autobaterii.
 

Čtrnáct minut po desáté hodině dopolední byli vysláni hasiči ze stanice Kroměříž k nehodě dalšího osobního vozidla, které tentokrát skončilo v poli na boku. Dvě zraněné osoby si do péče převzali přivolaní záchranáři. Hasiči vozidlo zajistili a provedli protipožární opatření. Na místě nehody regulovali dopravu kyvadlově.
O chvíli později se stala další dopravní nehoda, a to ve Velkých Karlovicích v místní části Malé Karlovice, kde došlo ke střetu vozidla s chodcem. Na místo byli vysláni dobrovolní hasiči z Karolinky. Po jejich příjezdu se na místě nacházela horská služba. Hasiči zraněné osobě poskytli předlékařskou pomoc a řídili na místě dopravu.
 

K poslední dopolední dopravní nehodě dvou osobních vozidel vyjeli pět minut před půl jedenáctou hasiči ze stanice Uherské Hradiště. Po příjezdu k nehodě, která se stala u Kunovic na Uherskohradišťsku, hasiči zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření, odpojení autobaterií a zasypali uniklé provozní kapaliny.

 

Rudolf Maňas

Zdroj, foto: HZS ZLK, Lucie Javoříková