Hasiči stabilizovali čelní stěnu domu, hrozil její pád na chodník

21.06.2022 16:04

KROMĚŘÍŽ - Krátce před půl jedenáctou dopolední v pondělí dopoledne krajští hasiči na tísňovou linku informaci o praskající stěně rodinného domu s hrozícím pádem na veřejný chodník.
„Do ulice Skopalíkova v Kroměříži tak ihned vyjeli profesionální hasiči ze stanice Kroměříž s místní dobrovolnou jednotkou. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že se jedná o rodinný řadový dům, u kterého praskla stěna nad vstupem. Velitel zásahu si proto na místo povolal statika. Ten rozhodl o zajištění vstupního otvoru a celé čelní stěny. Následně na místo vyjeli i profesionální hasiči ze stanice Zlín, kteří přivezli kontejner s výdřevou a kontejner technický s dalším potřebným vybavením,“ informovala Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.
Hasiči tak z důvodu zajištění bezpečnosti okolí stavilizovali poškozenou svislou nosnou konstrukci objektu, u které statik nevyloučil možnost zřícení do ulice.

Zdroj: JZS Zlínského kraje
Foto: JSDH Kroměříž