Hasiči pracují na stabilizaci domu v Koryčanech

17.09.2021 15:48

KORYČANY -  Zásah u výbuchu rodinného domu v Koryčanech na Kroměřížsku pro hasiče ještě bohužel nekončí. „Ve čtvrtek 16. září ve večerních hodinách vyjeli na místo profesionální hasiči ze stanice Morkovice-Slížany, neboť se na štítové stěně sousedního domu objevily nové praskliny. Po příjezdu hasiči ihned evakuovali obyvatele obou přilehlých rodinných domů a velitel zásahu na místo povolal statika,“ uvedla tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

Velení zásahu převzal velící důstojník směny ze Zlína a spolu se statikem provedl prohlídku obou budov. Bylo zjištěno, že došlo ke zhoršení stavu vnější konstrukce jednoho z objektů, který se nachází vedle rodinného domu zničeného výbuchem. Statik zakázal užívání tohoto objektu a nařídil zajištění jeho obvodových konstrukcí.

„Technické prostředky, které jsou nutné pro tuto práci, byly na místo přivezeny technickým kontejnerem ze stanice Zlín. Hasiči nyní provádí stabilizaci rohu objektu vně i uvnitř. Konstrukce budou dále zajištěny pomocí stabilizačních stojek a výdřevy, která byla na místo dopravena speciálním kontejnerem ze stanice Kroměříž,“ dodala mluvčí hasičů.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje