Hasiči odstraňovali následky přívalových dešťů

25.07.2020 07:20

ZLÍNSKÝ KRAJ - Přívalové deště, které se v pátek 24. července odpoledne přehnaly přes Zlínský kraj, vylévaly řeky a páchaly škody na majetku.

„Minutu po třetí hodině odpolední vyjeli jako první hasiči ze stanice Luhačovice do ulice Nábřeží, kde voda natekla do sklepních prostor bytového domu. O chvíli později zasahovali v nedalekém Rudimově, kde čistili koryto řeky, neboť hrozilo vylití vody do okolí. Zanedlouho poté  však začala voda páchat škody ve Slavičíně. Zde hasiči odstraňovali následky silného deště hned na čtrnácti místech,“ informovala tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Nejvíce událostí řešili hasiči v ulicích Luhačovská, Osvobození a Dlouhá, kde odčerpávali vodu ze sklepů a domů, čistili ucpané kanálové vpusti a odstraňovali naplaveniny ze silnic. Hasiči vyjížděli k zásahům také v do obcích Kladná-Žilín, Chvalčov, Bystřice pod Hostýnem a Slavkov pod Hostýnem.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje