Hasiči likvidovali požár podkrovního bytu ve Zlíně

27.12.2022 19:27

ZLÍN – K požáru podkrovního bytu v rodinném domě v Hradské ulici ve Zlíně vyjížděli dnes odpoledne po 16. hodině hasiči. V průběhu zásahu nebyl nikdo zraněn, příčinou požáru a výší škody se zabývá vyšetřovatel hasičů.
„V době požáru nebyly v domě žádné osoby. Majitel domu po vstupu zjistil, že podkrovní prostor je silně zakouřený. Plamenného hoření si nevšiml. Nicméně stačil ještě otevřít nejbližší okna a po té požár oznámil hasičům,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Požární poplach byl vyhlášen v 16:17 hodin jednotce HZS Zlínského kraje stanice Zlín a jednotce Sboru dobrovolných hasičů Statutárního města Zlín-Prštné. „V dýchacích přístrojích jsme prozkoumali obytné prostor.y Žhnoucích částí uvnitř bytu jsme uhasili jedním proudem vody. K odvětrání vnitřních prostor jsme použili přetlakový ventilátor,“ popsal zásah mluvčí hasičů.
Majiteli hasiči změřili saturaci kyslíku v krvi a ta byla v pořádku. Také odmítl vyšetření Zdravotnickou záchrannou službou Zlínského kraje. Hlídka Policie České republiky si však příjezd zdravotníků přesto vyžádala. Zdravotníci majitele později převezli do nemocnice k vyšetření.
Na místo požáru se dostavil otec majitele, který spolupracuje s vyšetřovatelem hasičů.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje