Hasiči likvidovali požár kotelny v rodinném domě v Huštěnovicích

07.11.2021 17:22

HUŠTĚNOVICE – Dnešní večerní požár kotelny rodinného domu v Huštěnovicích na Uherskohradišťsku způsobil škodu v předběžné výši 10 tisíc korun. Nikdo nebyl zraněn, včasným zásahem hasiči uchránili majetek v předběžné výši 1,5 milionu korun.
„Požární poplach byl vyhlášen v 17:53 hodin jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Uherské Hradiště a jednotkám dobrovolných hasičů ze Starého Města, Babic a Traplic. Ještě před příjezdem hasičů dům jeho obyvatelé opustili. O děti se postarali sousedé,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Hasiči v dýchacích přístrojích požár uhasili s jedním vysokotlakým proudem vody a k odvětrání vnitřních prostor domu použili přetlakový ventilátor. Příčina požáru zůstává v šetření hasičů, oheň poškodil elektroinstalaci a uskladněné palivo v kotelně.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje