Hasiče zaměstnaly požáry v přírodním prostředí na území Zlínského kraje

10.05.2021 08:22

HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR ZLÍNSKÉHO KRAJE – Postupně deset hasičských jednotek zasahovalo v neděli 9. května od 9:42 hodin u požáru u zříceniny hradu Šaumburk u Rajnochovic v okresu Kroměříž.
„V místní části Juhyně bylo vytvořeno čerpací stanoviště. U požáru zasahovali profesionálové z Bystřice pod Hostýnem a dobrovolní hasiči z Chvalčova, Kunovic, Podhradní Lhoty, Rajnochovic, Loukova, Kelče, Bystřice pod Hostýnem a Slavkova pod Hostýnem. Požár byl ohlášen řídícímu důstojníkovi,“ uvedl Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Od 13:12 hodin zasahovali profesionální hasiči z Otrokovic a dobrovolní hasiči z Bělova a Otrokovic u požáru trávy na ploše asi 100 metrů čtverečních v obci Bělov na Zlínsku.
„Profesionální hasiči ze Vsetína a dobrovolní hasiči z Hošťálkové, Jablůnky, Bystřičky, Ratiboře, Pržna a Vsetína zase od 13:31 likvidovali požár mýtiny u obce Pržno v místní části U Holáňů. Požár zde byl na ploše asi 10 tisíc metrů čtverečních, což je zhruba velikost 1,5 násobku velikosti fotbalového hřiště,“ sdělil Roman Žemlička.
U všech požárů hašení komplikoval silný vítr, díky kterému se požár rychle rozšiřoval. Většina požárů vznikla po pálení klestí po těžbě dřeva. K zranění osob nedošlo.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje