Hádka na ubytovně přerostla ve vyhrožování s nožem

16.02.2023 15:55

ZLÍN - Rozmíška, při které došlo na mávání kuchyňským nožem, se odehrála v sobotu 11. února v podvečer na jedné ze zlínských ubytoven. Incident oznámila správkyně objektu prostřednictvím linky 156 a na místo okamžitě zamířila nejbližší motorizovaná hlídka Městské policie Zlín.
„Strážníci na místo dorazili za čtyři minuty od přijetí oznámení a zjistili, že bezprostřední nebezpečí již nehrozí. Nůž, se kterým měl 24letý muž vyhrožovat ostatním, mu totiž už odebral jeden z ubytovaných,“ informoval dnes Pavel Janík, zástupce ředitele MP Zlín.
Strážníci zjistili, že spouštěčem konfliktu měla být hlasitá výměna názorů mezi spolubydlícími, při níž došlo na urážky nejhrubšího zrna. „Ještě větší světlo do případu vneslo orientační vyšetření, které prokázalo u agresivního muže přes 1,8 promile alkoholu v dechu. Ten nakonec usoudil, že nejlepším řešením pro danou chvíli bude, když se půjde uklidnit někam mimo ubytovnu,“ dodal Pavel Janík.
Po konzultaci s republikovou policií byla záležitost posouzena jako přestupek proti občanskému soužití, za nějž hrozí ve správním řízení až dvacetitisícová pokuta.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městská policie Zlín