Gymnazisté ze Zlínského kraje porovnali své znalosti v dějepisné soutěži

09.04.2022 07:53

ZLÍNSKÝ KRAJ – Gymnázium na Lesní čtvrti ve Zlíně se ve středu 6. dubna stalo dějištěm krajského kola XXX. ročníku Dějepisné soutěže studentů gymnázií České a Slovenské republiky.

„Tématem letošní soutěže bylo období 2. světové války v Evropě 1939 – 1945. Záštitu nad krajským kolem vědomostního klání převzala radní Zlínského kraje pro školství a kulturu Zuzana Fišerová,“ informovala Soňa Ličková, krajská tisková mluvčí.

„Studenti v písemných testech prezentovali své vědomosti z historie a já před nimi smekám, protože jejich znalosti jsou obdivuhodné. Pro mě osobně byl dějepis ve škole oblíbeným předmětem, a proto jsem ráda, že mají studenti o historii zájem. Znalosti dějin, historických souvislostí, jsou totiž velmi důležité a mohou nám přinést ponaučení. Nebo taky ne, což dokazuje válečný konflikt na Ukrajině. Ale věřím, že ten, kdo studuje historii, nebude hloupé chyby v budoucnu opakovat,“ řekla Zuzana Fišerová.

Nejvíce bodů v krajském kole soutěže získal tým studentů z Gymnázia Zlín – Lesní čtvrť. Do finále soutěže postupují také studenti gymnázií Valašské Klobouky a Slavičín. 

Dějepisnou soutěž studentů gymnázií pořádá ve spolupráci s předními historiky Janem Rychlíkem, Petrem Blažkem a Romanem Holcem Nadační fond Gaudeamus při Gymnáziu Cheb. Krajské kolo soutěže Zlínský kraj podpořil částkou 13 tisíc korun, kterou organizátoři využili k pořízení knih o historii a drobné občerstvení pro účastníky.
„Do soutěže se zapojil rekordní počet tříčlenných družstev z 350 gymnázií obou zemí,“ dodala krajská tisková mluvčí.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Zlínský kraj