Garden Food Festival v Hradišti přinesl jídlo, pití i zábavu pro celou rodinu

23.08.2021 15:44

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - O víkendu 21.–22. srpna se Uherské Hradiště už potřetí stalo jednou ze zastávek svátku skvělého jídla a pití, Garden Food Festivalu. Více než dvacítka vystavovatelů nabídla milovníkům gastronomie pochutiny ze všech koutů světa.

„V průběhu dvou dnů navštívilo Garden Food Festival ve Smetanových sadech v Uherském Hradišti asi 1 500 lidí. Největší fronty jsme zaznamenali u mexické a indonéské kuchyně a u thajské rolované zmrzliny,“ prozradil jeden z organizátorů Marek Pochylý.

Návštěvníci mohli kromě bohaté ochutnávky nahlédnout doslova „do kuchyně“ mistrů svého řemesla, jako byl například Lukáš Neckář, odborník na sushi, ústřice pod dohledem návštěvníků otevíral šéfkuchař Ondřej Molina a zavařovat mohli návštěvníci s Mámou z gruntu Veronikou Gruntovou. Nechyběl food styling s Davidem Valíčkem a celým víkendem provázela herečka a moderátorka Markéta Hrubešová.

„Program pro děti včetně atrakcí a zábavné show zajistila Chabiproduction, o hudební doprovod se postaral Honza Grebík a v sobotu večer byl v přilehlém letním kině k vidění film s gastronomickou tematikou Bistro Ramen. Stejně jako na všech ostatních zastávkách letošního Garden Food Festivalu probíhala i v Uherském Hradišti oslava 100 let Bzeneckého octa,“ přiblížila Petra Kučerová za organizátory.

„Jsme rádi, že se nám i přes stále komplikovanou situaci podařilo udržet tradici Garden Food Festivalu v Uherském Hradišti. Těšíme se, že v příštím roce se na sklonku prázdnin potkáme ve Smetanových sadech znovu,“ uzavřel Marek Pochylý.
Vlastimil Langer
Zdroj: Petra Kučerová, PR manažerka
Foto: Kateřina Nosková