Gambler vybral neoprávněně z účtu svého známého přes dva a půl milionu korun

04.11.2020 17:11

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE - Krajští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality obvinili sedmatřicetiletého muže, který během roku a půl vybral z firemního účtu majitele firmy, který je jeho dobrý známý, postupně 2,750 miliony korun, které použil na sázky v hazardních hrách. Teď mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

„Muž z Opavy využil toho, že mu jeho dvaapadesátiletý známý, majitel firmy ze Zlína, důvěřoval až natolik, že ho několikrát požádal o výběry finančních částek z jeho účtu prostřednictvím bankomatové karty,“ sdělila dnes krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Obviněný pak zneužil znalosti PIN kódu a místa, kde má majitel firmy kartu uloženou a při návštěvách v jeho bytě několikrát bez vědomí majitele platební kartu vzal a z účtu peníze vybral. Během půldruhého roku tak učinil dvaačtyřicet hotovostních výběrů ve výši 2 750 000 korun.

„Na úbytek peněz z účtu upozornila muže pracovnice firmy, z důvodu neoprávněných výběrů pak majitel firmy účet zablokoval. Nejprve nevěděl, jakým způsobem peníze z účtu zmizely, postupně však pojal podezření, že by mohl peníze vybrat jeho dlouholetý známý,“ popsala policejní mluvčí.

Sedmatřicetiletý muž se k neoprávněným výběrům přiznal a uvedl, že propadl hráčské vášni a v hazardních hrách prohrál mnoho peněz. Z vybraných peněz pak pokrýval své prohry, ale i další své výdaje.  

Koncem října vyšetřovatel obvinil sedmatřicetiletého muže z trestných činů neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a krádeže, za které mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

Text a foto: Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje