Fotbaloví ševci se zapojí do oslav města výročním utkání ve speciálních dresech

14.05.2022 11:01

ZLÍN -  Významné jubileum 700 let města Zlína si budou moct užít i fotbaloví fanoušci. Právě tomuto výročí bude věnovaný výroční dres, ve kterém dnes od 18:00 hodin nastoupí zlínští fotbalisté k domácímu utkání v nadstavbové části Fortuna:Ligy. Doprovodný program pro děti v tento den odstartuje již v 16 hod.

„Tuto akci podpořili také naši hlavní partneři, kteří umožní odehrát celý zápas v těchto výročních dresech zcela bez reklam, za což jim patří speciální poděkování. Spojení fotbalu s městem Zlín vnímáme do budoucna jako klíčové,“ sdělil viceprezident klubu FC Fastav Zlín Zdeněk Grygera.

Výroční dres, na jehož podobě se výraznou měrou podílel organizační tým oslav 700. výročí města, je jedinečný tím, že na jeho přední části je vyobrazena mapa Zlína v nejmenších detailech. Na hrudi pak dominuje logo 700.

„Jsem rád, že se po hokeji zapojili do oslav 700. výročí i fotbalisté. Pro fanoušky to bude zajímavé zpestření a pevně věřím, že výroční utkání oslavíme výhrou. Dresy si budou moci fanoušci a sběratelé po skončení zápasu vydražit v aukci, přičemž výtěžek poputuje na dobročinné účely,“ uvedl primátor Zlína Jiří Korec.

Sedmisté výročí první písemné zmínky si město Zlín bude připomínat prostřednictvím různorodých akcí po celý rok 2022. Fotbalové utkání v těchto speciálních dresech bude jednou z mnoha sportovních akcí. V tento den, tj. sobotu 14. května se můžete těšit i na doprovodný program pro děti a spoustu zábavy, kterou s předstihem otevřený stadion Letná nabídne.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Magistrát města Zlína