Fotbaloví Ševci dnes v krajském derby pokořili Slovácko

19.02.2022 18:19

ZLÍN – Gólem Martina Cedidly v závěru regionálního derby 22. kola první fotbalové ligy porazil FC Fastav na domácím hřišti celek z Uherského Hradiště 1:0. Mužstvo Slovácka dohrávalo bez vyloučeného Tomiče, jehož zákrok na zlínského Condého ocenil hlavní arbitr červenou kartou.
Slovácko začalo utkání smolně. Už v 9. minutě se zranil Kohút a po půl hodině i brankář Nguen, kterého zastoupil Fryšták. I přes mírnou herní převahu Slovácka, byl nebezpečnější Zlín. Tvrdě stříle na hradišťskou svatyni Condé, slibnou šanci měl i domácí Fantiš. Hráči Slovácka měli v závěru poločasu šanci z trestného kopu po zbytečném faulu Janetzkého, ale trestuhodně ji zahodili.
Vzrušení přinesl úvod druhého poločasu. Domácí reklamovali hru rukou hostujícího Daníčka v pokutovém území, ale hlavnín brozhodčí po konzultaci s videorozhodčím penaltu nenařídil. V 57. minutě se do šance řítil zlínský Tkáč, slováckého brankáře sice překonal, ale míč putoval vedle branky.
Utkání se pak přelévalo na obě strany, nebezpečnější byl však Zlín. V 72. minutě nastartoval své rychlé nohy domácí Vukadinovič, jenže jeho sólový únik zlikvidoval Fryšták. O chvíli později zahodil dobrou šanci Tkáč. Rozhodnutí padlo až v 82. minutě. Přetažený centr vrátil Cedila téměř z lajny před před branku a míč si nešťastně srazil do sítě Fryšták – 1:0. V závěru utkání mohli Ševci ještě jednou skórovat, jenže Matejov netrefil prázdnou branku.

FC Fastav Zlín – 1. FC Slovácko 1:0 (0:0), branka: 82. Cedidla, rozhodčí Berka, Kotík, Vyhnanovský – Proske (video). ŽK: Janetzký - Cicilia. ČK – Tomič (Slovácko). Diváci: 3421.