Fotbaloví fanoušci napadli policejní hlídku

17.05.2021 10:30

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Policisté v Uherském Hradišti zadrželi v sobotu 15. května pět osob, které napadly projíždějící policejní hlídku. Násilníkům hrozí až čtyřleté vězení.
„V sobotu ve 21:45 došlo před restaurací Krček v Uherském Hradišti, po ukončení fotbalového utkání, k napadení policejní hlídky. Incident se udál poté, co jeden z fanoušků kopl do projíždějícího služebního vozidla a poplival čelní sklo. Dvoučlenná hlídka proto z automobilu vystoupila a šla incident řešit. Při tom byli oba policisté napadeni nejméně šesti zjevně podnapilými osobami, ostatní lidé přihlíželi a napadení si natáčeli,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Hlídka se bránila použitím slzotvorného prostředku a hmatů a chvatů. Při napadení policisté utrpěli drobné oděrky a došlo také k poškození služebního vozidla. Na místo následně dorazilo několik policejních hlídek.
„V souvislosti s tímto incidentem jsme zadrželi pět osob, které jsou nyní podezřelé ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě a výtržnictví, za což jim nyní hrozí až čtyřleté vězení. Incident i nadále šetří uherskohradišťští kriminalisté. Je velmi pravděpodobné, že sdělíme podezření dalším osobám a rovněž trestní kvalifikaci doplníme o trestný čin poškození cizí věci,“ dodala policejní mluvčí.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv SNZ