Fotbalovému fanouškovi za vylepování samolepek hrozí vysoká pokuta

29.01.2021 07:39

ZLÍN -  Pokuta až do výše 300 tisíc korun hrozí devětadvacetiletému muži ze severní Moravy, který v sobotu 23. ledna po Zlíně vylepoval samolepky se symboly jeho oblíbeného fotbalového klubu.
„Ještě předtím, než se v rozporu s krizovým opatřením vlády, které omezuje volný pohyb osob, dostavil k fotbalovému stadionu podpořit fotbalisty svého klubu, vydal se společně se svými přáteli do centra města. Přitom nalepil nejméně ve třech případech samolepky na sloupy veřejného osvětlení, trakčního vedení a také na činnou plochu zákazové dopravní značky,“ uvedl Pavel Janík, zástupce ředitele Městské policie Zlín.
Mladý muž se tak dopustil přestupku podle zákona o pozemních komunikacích, za který mu nyní ve správním řízení podle Janíka hrozí vysoký peněžní trest.
Zdroj a foto: Městská policie Zlín