Fotbalové předpřípravky soutěžily v Otrokovicích

11.01.2023 11:46

OTROKOVICE - Zahrát si kopanou a užít si den plný sportu přijela v sobotu 7. ledna do Otrokovic téměř čtyřicítka dětí na 2. ročník Novoročního turnaje předpřípravek, nad kterým převzala záštitu starostka města Otrokovice Hana Večerková.
„Do Otrokovic zavítalo kromě zástupců SK Baťov dalších pět týmů z Bezměrova, Jaroslavic, Louk, Žlutav a Mladcové. Systémem každý s každým odehráli hráči na hřišti vždy 15 minut,“ informovala Lenka Vaculová, otrokovická tisková mluvčí.
„K vidění bylo jako obvykle spousta velkého nadšení a nasazení, všichni si turnaj bezpochyby naplno užili. Jak je u nás zvykem, celkové výsledky se nepočítaly a týmy byly odměněny dle abecedního pořadí,“ uvedl ředitel turnaje Hynek Bršlica.
Ceny pak předával místostarosta Otrokovic Ondřej Wilczynski, který také přišel malé fotbalisty pozdravit. „Věnovat svůj volný čas dětem se nám tisíckrát vrátí, proto je třeba podporovat takto směřované aktivity a děkovat těm, co se na nich podílí. Bylo vidět, že všichni účastníci odcházejí spokojení. Turnaj byl výborně připravený a ve výsledku vyhrála přátelská atmosféra a radost ze sportu. Dík patří každému, kdo se podílel na organizaci v zázemí i na hřišti,“ poděkoval Ondřej Wilczynski.
Fotbalový turnaj na půdě městské sportovní haly uspořádal otrokovický spolek SK Baťov. Kluby, které pracují s mládeží tak seznamují malé hráče s atmosférou turnajů. Děti si zvykají na konkurenci a mají možnost poměřit své síly a dovednosti s jinými celky. To vše v atmosféře, kde je ve výsledku vítězem každý.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městský úřad Otrokovice