Festival sportu Sportuj 22 navštívily tři tisícovky lidí

23.05.2022 07:10

STARÉ MĚSTO - Téměř dva tisíce dětí ze škol a školek ve čtvrtek a v pátek, a tisíc rodičů s dětmi v sobotu 21. května navštívily Sportpark Rybníček ve Starém Městě, kde se konala přehlídka sportovních kroužků a klubů regionu Sportuj 22. Cílem organizátorů bylo motivovat děti ke sportu a pomoct jim najít si pohybovou aktivitu, která je bude bavit. Na veletrhu se nakonec představila téměř dvacítka vystavovatelů.
„Kromě klasiky, jako je fotbal, hokej, florbal nebo tenis, byl v nabídce třeba i projektSporťák, softball, veslování, tanec, in-line bruslení, bikros nebo šachy. U každého stanoviště asistovali trenéři a děti i rodiče měli možnost popovídat si s nimi, zeptat se na všechno, co je zajímá, a třeba si rovnou odnést přihlášku do sportovního kroužku,“ vysvětlil David Mišťúrik, vedoucí realizačního týmu.
„Chtěli jsme tady zůstat dvě hodiny a už jsme tu téměř čtyři. Naše děti nejvíc zaujal softball, tam strávily nejvíc času,“ svěřil se jeden z tatínků, který na veletrh dorazil se svými dětmi. Kromě sportů si děti mohly vyzkoušet biatlonovou střelnici, užít skákací hrad a po celý den pro ně byla připravena spousta zábavných soutěží.
„Organizátorům se podařilo na poslední chvíli zařídit i jedno velké překvapení. Až z Pardubic, kde žije trenér I. FC Slovácko Martin Svědík, dorazil do Sportparku Rybníček MOL Cup, který slováčtí fotbalisté jen před pár dny získali ve finálovém utkání se Spartou. Děti i dospělí si jej mohli prohlédnout a vyfotit se s ním. K němu přidal své trofeje i Michal Tabara, bývalý 50. hráč světa, a návštěvníci tak mohli obdivovat rovnou dva poháry, které vyhrál na okruhu ATP. Jeden ze dvouhry v roce 2001 z turnaje v indickém Chennai a druhý z portugalského Estorilu v tom samém roce, kdy s parťákem Radkem Štěpánkem ovládli čtyřhru,“ uvedla Petra Kučerová, mluvčí přehlídky.
Součástí doprovodného programu byla i simultánní partie veřejnosti s mezinárodním šachovým mistrem Davidem Kaňovským, do které se zapojila desítka dobrovolníků. Poté se na přilehlém fotbalovém hřišti uskutečnilo exhibiční utkání bývalých hráčů a legend 1. FC Slovácko a Jiskry Staré Město. „Zápas údajně skončil 10:4, ale už nikdo neví pro koho. Myslím ale, že to ani není podstatné,“ usmíval se člen realizačního týmu a komentátor zápasu Aleš Mazurek. 
„Většinou je problém, aby se domluvili dva. Ale tady se domluvilo téměř dvacet spolků a vytvořili jedinečnou akci,“ shodli se senátor Josef Bazala a starosta Starého Města Kamil Psotka, kteří akci podpořili společně i se staroměstským místostarostou Martinem Zábranským.
Organizátoři slibují, že v podpoře sportování a zdravého pohybu dětí budou pokračovat i nadále. „Už teď se na všechny těšíme za rok na Sportuj 23,“ uzavřel David Mišťúrik.

Vlastimil Langer
Zdroj: Sportpark Rybníček

Foto: Petra Kučerová