Festival Neznámá země v Otrokovicích probíhá on-line

22.04.2021 09:56

OTROKOVICE - Již po pětadvacáté se letos koná festival cestování, sbližování a poznávání kultur Neznámá Země. Soubor besed, koncertů a rozhovorů trvá až do 30. dubna. Organizátoři Petr Horký a Mirek Náplava se přes všechna vládní nařízení nevzdali a uspořádali tradiční festival netradičně v on-line prostředí.
„Všechny body programu si budete moct pustit přímo na webu www.neznamazeme.cz na stránce konkrétní události, nebo na Facebooku. My doporučujeme použít Facebook, protože ve spoustě případů budete moci přes komentáře pod videem komunikovat přímo s přednášejícím či zpovídaným. A to je přece super, no ne?,“ uvádí organizátoři na svých stránkách.

Každý den se na Facebooku soutěží o knížky z Nakladatelství JOTA, dárkové předměty Prima ZOOM a Srdcaři.cz nebo o filmy a knížky z produkce PiranhaFilm.

„Nenechte si ujít skvělé zážitky, nepřipravte se o nové informace a zajímavosti. To vše vám Neznámá Země nabízí. Program naleznete zde: https://neznamazeme.cz/program/,“ dodávají organizátoři.

Město Otrokovice tento původně zlínský festival již třetím rokem podporuje. „V roce 2019, kdy se ještě program uskutečnil v tradičním pojetí, Otrokovice navštívil známý cestovatel Ruda Švaříček, spisovatel Josef Formánek si v místní knihovně popovídal se čtenáři, cestovatel Mirek Náplava uvařil návštěvníkům šálek dobré kávy a společně s Petrem Horkým připomenuli stoleté výročí legendárního Miroslava Zikmunda. Vězme, že příští rok budeme moci navštěvovat jednotlivé akce opět osobně,“ vyjádřila se Romana Pastuszková, tisková mluvčí otrokovické radnice.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Otrokovice