Falešný prodejce elektroniky podvedl 35 lidí

29.12.2022 13:17

ZLÍNSKO – Až pětiletý trest odnětí svobody hrozí pětatřicetiletému několikrát trestanému muži z Třebíče, protože v době od loňského do letošního roku nabízel na různých prodejních portálech na internetu elektroniku, za kterou mu zájemci zaplatili předem. Objednané zboží nedodal a peníze si nechal pro vlastní potřebu.
„Obviněný muž podvedl celkem 35 osob ve věku od třinácti do dvaašedesáti let. Měli zájem o koupi herních konzolí, značkových mobilních telefonů a chytrých hodinek. Celkově mu na bankovní účet zaslali 123 tisíc korun. Po obdržení platby se prodejce stal nekontaktní. Na internetu vystupoval pod jedenácti různými jmény nebo přezdívkami, pro kontakt využíval minimálně sedmnáct emailových adres a sedm telefonních čísel. Peníze si nechával zaslat na bankovní účet vedený na jméno nezletilé nevlastní dcery jeho kamaráda, který mu peníze předával v domnění, že jde o peníze z podnikání,“ popsala Monika Kozumplíková, policejní mluvčí.
Vzhledem k tomu, že první trestní oznámení na neznámého podvodníka přijali policisté ve Zlíně, prověřování jeho trestné činnosti se slučovalo v jednom místě. Kriminalisté odhalili totožnost podvodníka, ale ten byl nekontaktní. Neustále měnil bydliště i telefonní čísla, proto po něm koncem léta vyhlásili pátrání.
„Nakonec muže objevili v polovině prosince policisté z Vysočiny, kteří ho kontrolovali v penzionu malé obce a předali ho policistům ve Zlíně. Kriminalisté dvanáctkrát trestaného muže, který vyšel z bran věznice v březnu loňského roku, obvinili z dalšího trestného činu. Muž využil svého práva a odmítl vypovídat. Komisař z oddělení hospodářské kriminality ze Zlína ho obvinil ze spáchání trestného činu podvod,“ dodala policejní mluvčí.

Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv SNZK