Falešní policisté okradli seniorku o půl milionu

22.12.2022 10:55

ZLÍNSKO – S tvrzením, že jsou policisté v civilu a přišli vyměnit zámky, se koncem letošního května vloudili do bytu devětasedmdesátileté ženy ve Zlíně dva muži. Důvěřivou ženu nakonec obrali o část úspor ve výši půl milionu korun, které měla uložené v jednom ze sedmi příručních trezorů. V těchto dnech je kriminalisté vypátrali.
„Komisař kriminální policie sdělil obvinění ze spáchání trestných činů krádež a porušování domovní svobody devětačtyřicetiletému muži, který je momentálně ve věznici pro další trestnou činnost,“ uvedla dnes policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
 „Obviněný muž společně s o čtyři roky mladším známým přijeli koncem května do Zlína, kde nabízeli výměnu zámků v jednotlivých panelových domech. Dostali se také do bytu devětasedmdesátileté ženy, které nabízeli výměnu zámků u dveří i na jejích sedmi domácích trezorech, kde měla uloženo v devatenácti obálkách téměř tři čtvrtě milionu korun. Protože se představili jako policisté, žena jim důvěřovala, přestože jí neukázali žádný služební průkaz, a dala jim k dispozici klíče od jednotlivých trezorů. Nabídky na výměnu zámků nevyužila. Když si po odchodu mužů zkontrolovala jednotlivé obálky, v nichž měla uloženy peníze, zjistila, že jedna obálka, v níž měla půl milionu korun, chybí,“ popsala květnovou loupež policistka.
Trestní oznámení podala až po dvou týdnech neteř okradené ženy. Kriminalisté tak měli zpočátku jen kusé informace, jisté nebylo ani to, zda žena měla skutečně doma tak velký obnos peněz. Z dalšího prověřování případu ovšem vyšlo najevo, že se seniorka opravdu stala obětí trestné činnosti. Přesto se kriminalistům podařilo vypátrat totožnost obou pachatelů, kteří byli v té době již ve věznicích pro další trestnou činnost.
„Oba recidivisté svou vinu popřeli, uvedli, že pouze vyměňovali zámky. Mladší z nich, který má v rejstříku trestů tři záznamy, si nyní odpykává jedenáctiletý trest odnětí svobody pro trestnou činnost na úseku drogové problematiky, podezření ze spáchání trestné činnosti u něj bylo proto pro neúčelnost odloženo. Starší z nich má v rejstříku trestů záznamů třináct, nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ dodala policejní mluvčí.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje