Falešného policistu, který kontroloval řidiče, čeká vězení

22.08.2020 09:17

UHERSKOHRADIŠŤSKO Až dvouletý pobyt za mřížemi za podvod a přisvojení pravomoci úřadu čeká čtyřicetiletého muže z Uherskohradišťska, který se vydával za policistu. Ve čtvrtek 20. srpna ho zadrželi „praví“ policisté v Nivnici, kde zastavoval a kontroloval řidiče.

„Falešný policista v uniformě  a ve svém vozidle značky Ford Mondeo černé barvy zde za pomocí červeného a modrého majáku zastavil řidičku osobního auta, která údajně za jízdy telefonovala. Pak si vyžádal její doklady a upozornil ji na to, že jí hrozí pokuta ve výši pět tisíc korun, a že přijde o dva body. Žena pokutu odmítla zaplatit a tak se falešný policista rozhodl vyřešit přestupek domluvou. Poté z místa odjel,“ informovala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Ihned po oznámení začali policisté po falešném kolegovi pátrat a za necelou hodinu ho dopadli. „Na sobě měl reflexní vestu a policejní kalhoty. Uvnitř auta jsme pak nalezli další originální oděvní součástky Policie České republiky, dále světelné, zvukové a signalizační vybavení modré a červené barvy, která evidentně mohla usnadňovat zastavování vozidel v rámci silničního provozu. Kromě toho nám muž vydal různou výstroj a výzbroj a rovněž plynovou pistoli,“ sdělila mluvčí.
. Uherskohradišťští kriminalisté ho ještě ten den obvinili z trestného činu přisvojení pravomoci úřadu a z trestného činu podvod ve stádiu pokusu, za což mu hrozí až dvouleté vězení.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje