Elita mezi řidiči záchranných služeb se sjela do Otrokovic

17.05.2022 11:24

ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA ZLÍNSKÉHO KRAJE – Řidiči sanitek ze Zlínského kraje jsou v republice nejlepší. Potvrdili to na prvním ročníku Mistrovství České republiky řidičů záchranných služeb, které se v sobotu 14. května uskutečnilo v Otrokovicích. Na mistrovství se sešlo dvacet osm řidičů ze všech čtrnácti zdravotnických záchranných služeb České republiky.
„Zaměstnanci ZZS se setkávají na nejrůznějších vzdělávacích nebo i soutěžních akcích. Všechny jsou ale zaměřené na zdravotnickou část. Nás v této souvislosti napadlo, že se ve Zlíně, jednom z center motoristického sportu, pokusíme založit tradici setkání a měření čistě řidičského umění našich řidičů záchranářů,“ vysvětlil Josef Valenta, ředitel Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje (ZZS ZK), kde se vzala myšlenka na vznik mistrovství řidičů.

„Nápad uspořádat klání mezi šoféry ZZS přišel už před mnoha lety. „Naneštěstí nám do realizace zasáhlo hned několik faktorů, kvůli kterým jsme museli přípravy odložit. Nejprve to bylo kvůli výbuchům v muničních skladech ve Vrběticích, posléze koronavirová pandemie,“ řekl ředitel Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Josef Valenta při slavnostním zahájení, kterého se účastnil také hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, který nad akcí převzal záštitu.

Na řidiče čekaly čtyři náročné disciplíny, a jak se brzy ukázalo, v závěru rozhodovala každá vteřina, každý sražený kužel, chyba v testu, dotek při couvání. „Samotného mě překvapilo, jak byly výsledky do poslední chvíle vyrovnané. Žádná disciplína neměla suverénního vítěze,“ podotkl Martin Konečný, šéf dopravy ZZS ZK, který se podílel na pořádání MČR. V konečném hodnocení měl vítěz Lukáš šťastný ze ZZS Středočeského kraje náskok na druhého pět a na třetího šest vteřin.
„Mezi týmy se z vítězství radovali řidiči Zlínského kraje Adam Nedbálek a Roman Straňák. Druhá příčka patřila ZZS Středočeského kraje Lukáši Šťastnému a Pavlu Novákovi. Bronz získala ZZS Ústeckého kraje s řidiči Radkem Nechutou a Danielem Tomevem. Ze soutěže jednotlivců si zlato odvezl Lukáš Šťastný (ZZS Středočeského kraje), stříbro bral Radek Nechuta (ZZS Ústeckého kraje) a bronzová medaile připadla Adamu Nedbálkovi (ZZS Zlínského kraje),“ sdělil výsledky mistrovství Jan ub Omelka, tiskový mluvčí ZZS Zlínského kraje.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje