Dva miliony na podporu sportovních aktivit schválila krajská rada

09.06.2021 10:41

ZLÍNSKÝ KRAJ – Organizátoři regionálních i nadregionálních sportovních soutěží budou moci žádat Zlínský kraj o dotace v celkovém objemu dva miliony korun. Rada Zlínského kraje totiž schválila Program Jednorázové projekty v oblasti mládeže a sportu.

„Cílem je zvýšení sportovní úrovně zejména dětí a rozšíření nabídky volnočasových tělovýchovných aktivit. Kluby a spolky organizující menší regionální akce mohou žádat o dotace v rozmezí 10- 40 tisíc korun, pořadatelé utkání a turnajů národního či mezinárodního dosahu můžou získat dotace ve výši 20-70 tisíc korun,“ oznámil radní Zlínského kraje Jiří Jaroš, zodpovědný za sport, mládež a digitalizaci.

„Podrobnosti budou zveřejněny na krajském webu a žádosti o dotace bude možné doručovat v termínu od 28. června do 26. července na Odbor školství, mládeže a sportu krajského úřadu,“ dodala krajská tisková mluvčí Soňa Ličková.

Zdroj a foto: Zlínský kraj