Důvěřivý muž naletěl údajné finanční poradkyni a přišel o úspory

07.02.2023 13:52

KROMĚŘÍŽSKO – O 250 tisíc korun připravila až příliš důvěřivého šedesátníka vykutálená žena, která se vydávala za finanční poradkyni.
„Začátkem listopadu kontaktovala muže z Kroměřížska neznámá žena, která se představila jako finanční poradkyně. Slibovala mu velký výnos při obchodu s kryptoměnou. Pod vidinou výdělku jí nic netušící muž umožnil vzdálený přístup ke svému počítači, kde jí odsouhlasil počáteční vklad a další investiční převody,“ informoval Radomír Šiška z kroměřížské policie. Nyní mohla šejdířka hospodařit s vylákanými penězi a nakupovat kryptoměnu. Podstrčené grafy o zhodnocení jeho doposud vložených peněz přesvědčily muže natolik, že souhlasil s navýšením vkladu.
„Když si chtěl však své peníze vybrat, domnělá finanční poradkyně mu sdělila, že musí zaplatit vysoký poplatek za výběr. V tuto chvíli si teprve uvědomil, že ho podvedla a na konci ledna se obrátil na policii. Šedesátiletý muž tak přišel svou neopatrností o dvě stě padesát tisíc korun,“ dodal policista.
Pachatelka se tímto jednáním dopustila trestného činu podvod a neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací, za což jí hrozí až pět let za mřížemi.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje