Důvěřivá žena naletěla podvodníkovi a přišla o statisíce korun

04.11.2022 14:33

ZLÍNSKO - Dalším těžko uvěřitelným případem podvodu prostřednictvím sociálních sítí se od včerejšího odpoledne zabývají zlínští kriminalisté. „Devětačtyřicetiletá žena přišla před několika měsíci o 620 tisíc korun, které pod různými záminkami poslala údajnému známému herci. Více než půl milionu korun, které nyní splácí, si půjčila u své bankovní společnosti. Pachateli by v případě jeho vypátrání hrozil za podvod trest odnětí svobody až na pět let,“ uvedla dnes Monika Kozumplíková, policejní mluvčí.

Žena si na internetu letos v lednu hledala informace o známém kanadském herci. Záhy jí přišla na sociální síť zpráva údajně právě od tohoto s herce s tím, že by si mohli začít psát prostřednictvím komunikační aplikace WhatsApp. Žena souhlasila. Po pár dnech jí muž sdělil, že pokud chce být členkou jeho fanklubu, musí zaplatit členský poplatek pět tisíc dolarů. Žena peníze ve dvou částkách poslala. V průběhu komunikace umožnila muži přístup do svého bankovního účtu, aby si potřebnou částku mohl strhnout.

„Začátkem února dostal muž nápad, že za ženou přiletí z Austrálie, kde měl právě natáčet film, do České republiky. Pro tento účel potřeboval koupit letenku. Sdělil ženě, že má v Austrálii slabý signál, proto musí letenku koupit ona sama. Dal jí přístup ke svému údajnému bankovnímu účtu, odkud se jí ale nepodařilo za letenku zaplatit požadovaných 790 tisíc dolarů. Letenku měl nakonec koupit jeho manažer, který od ženy požadoval doplatit 50 tisíc dolarů, které mu chyběly. Žena neměla tolik peněz, tak si u své banky založila online úvěr ve výši alespoň 520 tisíc korun. Protože peníze nezvládla převést na účet letecké společnosti, muž si je převedl na její žádost sám,“ sdělila policejní mluvčí.

Přestože známý herec do České republiky nepřiletěl, komunikace mezi nimi probíhala i nadále. V květnu chtěl po ženě další peníze, tentokrát 105 tisíc dolarů na poplatky spojené s odesláním balíčku k jejím narozeninám. Na to už žena nereagovala. Několik měsíců potom sbírala odvahu k tomu, aby podvod oznámila policii.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje