Důchodce s kamarádem vyráběli pervitin, hrozí jim až desetileté vězení

05.08.2022 07:19

UHERSKOHRADIŠŤSKO - Uherskohradišťští kriminalisté několik měsíců usilovně pracovali na případu týkající se výroby a distribuce drog. Jednotlivé stopy je přivedly ke dvěma mužům, a to k pětašedesátiletému seniorovi a jeho čtyřiačtyřicetiletému kamarádovi. Oba teď mohou kalkulovat s desetiletým pobytem za mřížemi.
„Oba muži jsou pravidelnými a dlouholetými uživateli pervitinu. A to byl také jeden z důvodů, proč se rozhodli ho vyrábět. Starší z mužů využíval k rekreaci rodinný domek v obci na Uherskohradišťsku. Tam v roce 2020 vyrobili první várku. Všechny potřebné věci, jako například léky obsahující pseudoefedrin a chemikálie, nakupovali v ČR i v zahraničí. Do července tohoto roku se jim podařilo vyrobit minimálně 1000 g metamfetaminu. Drogy nepoužívali jen ke své potřebě. Starší z mužů jimi zásoboval i další uživatele, za což minimálně ve sto případech inkasoval peníze,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.
Poslední nelegální výrobu, jejímž aktérem byl pětašedesátiletý muž,  již nestihl dokončit.  „Celý proces mu totiž překazili naši kriminalisté ve spolupráci se zásahovou jednotkou. Při domovní prohlídce  zajistili prostředky k výrobě drog včetně velkého množství léčiv, chemikálií a laboratorního skla.,“ sdělila policistka.
Oba muži se ke svým činům přiznali a v uplynulých dnech si od kriminalistů vyslechli obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Na ten zákon pamatuje až desetiletým odnětím svobody.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje