Drzá zlodějka přijela k výslechu na kradeném kole

11.06.2020 15:50

UHERSKÉ HRADIŠTĚ -  Pěšky musela odejít z výslechu na policii sedmadvacetiletá zlodějka z Uherského Hradiště, kterou si kriminalisté předvolali kvůli její trestné činnosti.

„Žena podezřelá z krádeže jízdního kola přijela na policii k podání vysvětlení na dalším odcizeném bicyklu. Zřejmě se domnívala, že jí to projde. Před policejní budovou však narazila na kriminalisty, kteří o jejím příjezdu informovali kolegy zabývající se její trestnou činností. Následně vyšlo najevo, že také toto kolo je kradené,“ informovala dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová. 

Zlodějka není pro policisty žádným nováčkem. Několikrát kradla již v minulosti. Během deseti uplynulých dní si tak od komisaře z Oddělení obecné kriminality v Uherském Hradišti vyslechla hned dvě obvinění. První za krádež zboží v obchodě a druhé za odcizení jízdních kol.

„Tímto jednáním způsobila majitelům kol škodu za patnáct tisíc korun. Dopravní prostředky nakonec skončily zpět u svých majitelů. V drogerii zlodějka ukradla zboží za téměř dva a půl tisíce korun. Krádeže se dopustila i přesto, že za obdobnou trestnou činnost byla v minulosti již odsouzena. Tento čin navíc spáchala v době vyhlášeného nouzového stavu. Nyní jí proto za tuto trestnou činnost hrozí až osmileté vězení,“ dodala policistka.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto ukradeného kola: PČR Zlínského kraje